برنامه 1000 ساعته حرف آخر

حرف آخر اولین و برترین موسسه تولید کننده دی وی دی های آموزشی کنکور مبتنی بر انیمیشن و تصویرسازی

برنامه 1000 ساعته حرف آخر

حرف آخر اولین و برترین موسسه تولید کننده دی وی دی های آموزشی کنکور مبتنی بر انیمیشن و تصویرسازی

اگر شما هم می خواهید جزو رتبه برترهای کنکور 99 باشید کافیست با شماره های سایت مرکزی تماس بگیرید. همراه شما هستیم.

۲ مطلب در خرداد ۱۴۰۰ ثبت شده است

  • ۰
  • ۰

درس شیمی در کنکور سراسری یکی از مهمترین دروس رشته تجربیات و ریاضیات است ، 35 سوال از کتاب های شیمی کلاس دوم در کنکور سراسری پرسیده می شود. بسیاری از دانش آموزان فکر می کنند که حفظ شیمی در کنکور خیلی مهم نیست و می توان با خواندن این سوالات  را پاسخ داد. شیمی طی 8 سال گذشته کاملاً مفهومی بوده و توجه زیادی به جزئیات آن شده است. حال می خواهیم به سوالی پاسخ دهیم که ممکن است ذهن شما را نیز به خود مشغول کرده باشد. برای پاسخ به این سوال ، لازم است بدانید که 50٪ از آزمون ورودی سوالات  مربوط به حفظیات شیمی کنکور است و 50٪ دیگر مربوط به مسائل شیمی است که در این مقاله به طور کامل به آنها پرداخته ایم. در این مقاله ، من ، تانیا عزیزی ، مشاور حرف آخر ، تعداد سوالات  های ذکر شده در کنکورهای حفظ شیمی ، فصل های حفظ شده ترین کتاب شیمی سوالات  و منابع مطالعه شیمی را بررسی می کنم و به سوالات  احتمالی که پاسخ داده شده پاسخ می دهم. در ذهن شما با من باش.

 

اهمیت حفظ شیمی کنکور از دو طریق قابل بررسی است. اول از همه ، شما باید بدانید که 17 سوال از حفظ درس شیمی وجود دارد. همچنین ، از بخش مسائل شیمی سوالات  ، س variousالات مختلف و سنگینی پرسیده می شود. اگر حفظ را با دقت بخوانید ، می توانید به 17 سوال پاسخ دهید ، زیرا در سوالات  ، حفظ نمی تواند مانند مشکلات عمل کند. او مرتباً نوع س changedال را تغییر می داد ، بنابراین با پاسخ دادن به حفظ شیمی سوالات  ، درصد حفظ شیمی را در کنکور بدست می آورید ، یعنی تقریباً 50٪. مورد بعدی که بسیار مهم است این است که اگر حفظ را یاد نگیرید ، سوالات  محاسباتی را یاد نمی گیرید. در واقع ، مشکلات شیمی مکمل حفظ است و پیش فرض مشکلات یادگیری حفظ است.

 

حرف آخر دوستان عزیز ، همانطور که می دانید ، تعداد س questionsالاتی که هر ساله در مورد موضوع حفظ شیمی در کنکور مطرح می شود ، علاوه بر این که 50٪ بودجه بندی سوالات  را در اختیار شما قرار می دهد و بر رتبه کنکور شما بسیار تأثیر می گذارد ، سوالات  بسیار است مفهومی و وقت گیر است.

 

حفظ شیمی شامل چه مباحثی است؟

مباحث حفظی به معنای توضیحات توصیفی نیست ، اما مطالب مفهومی شیمی را می توان در قالب سوالات  مفهومی و تحلیلی ارائه داد. من خواهم داد

 

دهمین ماده شیمیایی

حفظ شیمی دهم اهمیت بیشتری نسبت به سایر نمرات دارد زیرا بیشتر مطالب این پایه حفظی و مفهومی است و بسیار مورد توجه طراحان کنکور قرار دارد و هر ساله تکرار می شود.

 

همچنین مطالب حفظ پایه دهم یکی از مباحثی است که در صورت مطالعه به راحتی می توانید به آن پاسخ دهید. تعداد 11 سال شیمی دهم در کنکور سراسری مورد بحث قرار گرفته و پایان نامه این تعداد بین 6 تا 8 سوال شامل مطالبی است که در زیر مطالعه می کنید.

 

اعداد کوانتومی ، جدول تناوبی ، انرژی یونی و نحوه تغییر و الکترو منفی ، جدول تناوبی بسیار مهم است ، برای سرعت در حل سوالات  ، حتما جدول تناوبی را بخاطر بسپارید.

 

عناوین دیگر عبارتند از: انرژی شبکه کریستالی ، انرژی پیوند ، رسم ساختار لوئیس ، نامگذاری آلکان ها ، روش ایوپاک و نظریه ها

 

حفظ شیمی یازدهم

مطالب کتاب شیمی یازدهم به گونه ای است که از تمام فصول این کتاب ، هم سوالات  محاسباتی و هم سوالات  مفهومی قابل بحث هستند.

 

حفظ واکنش های شیمیایی ، به ویژه تجزیه و ترکیباتی که به 5 گروه تعلق ندارند ، درصد جرم ، مشکلات STP ، مشکلات محدود کننده و بیش از حد ، مشکلات درصد خلوص ، قانون Hess ، مشکلات انرژی آزاد گیبس ، مشکلات محاسبه Delta H با استفاده از آنتالپی استاندارد ، مولر و مشکلات مولی ، مشکلات حلالیت ، حفظ مواد محلول و نامحلول

در ادامه می توانید سریع ترین روش حل استوکیومتری کنکور را هم مطالعه کنید.

حفاظت از شیمی دوازدهم

درس شیمی پایه دوازدهم نسبت به سال دهم و یازدهم مباحث سنگین تری دارد و معمولاً تعداد س ofالاتی که در مورد شیمی پایه دوازدهم در کنکور سراسری مطرح می شود بیش از سایر پایه ها است. در شیمی سال دوازدهم ، به جز مسائل مربوط به سرعت ، ثابت تعادل و بافر ، بقیه مطالب به صورت سوالات  است ، مفهومی که شامل مباحث زیر است.

 

اسیدها و بازها ، اسیدهای کربوکسیلیک ، نمک های اسید و مواد قلیایی ، موضوع الکتروشیمیایی است که در آن تعداد اکسیداسیون و معنی آن بحث می شود ، و همچنین جدول سری الکتروشیمیایی.

 

مطالعه حفظ شیمیایی به روش رتبه بندی برتر

همانطور که می دانید ، نحوه مطالعه شما در هر درس در یادگیری آن بسیار مثر است ، به عنوان مثال ، برای مطالعه یک درس ادبیات ، شما مانند یک درس فیزیک عمل نمی کنید.

 

رتبه های برتر برای مطالعه مباحث حفظی در درس شیمی ، کتاب اصلی را منبع اصلی مطالعه قرار می دهد و متن کتاب را به خوبی یاد می گیرد و از چندین کتاب درسی استفاده نمی کند بلکه یک کتاب درسی را چندین بار یا با دقت می خوانید. همچنین ، رتبه های برتر در مطالعه همه دوره ها توجه زیادی به تمرین و تکرار دارند. تمرین و تکرار در محتوای شیمی حفظ شده باعث انتقال مواد به حافظه طولانی مدت شما می شود. رتبه های برتر خواندن را بخشی از برنامه زندگی خود می دانند و زمان مشخصی را به خواندن روزانه اختصاص می دهند. در واقع ، شما هیچ رتبه بندی برتر را نمی بینید که به طور ناگهانی مثلاً (دو هفته) برای مدت طولانی خواندن را متوقف کند.

 

تست زدن در موارد حفظی و دروس مفهومی نیز بسیار مهم است. اثربخشی آزمون از طریق آزمون و خطا حاصل می شود ، یعنی داوطلب با گذشت زمان متوجه می شود که بلافاصله پس از مطالعه مباحث ، تست را انجام می دهد. یادگیری بهتر خواهد بود یا بعد از 48 ساعت از خواندن ، او مطالب را در ذهن خود بهتر حل می کند. به عبارت دیگر ، هیچ قاعده کلی برای آزمایش زنان وجود ندارد ، اما آزمایش باید انجام شود.

 

خلاصه کنکور حفظی شیمی

جمع بندی حفظ شیمی کنکور به شما جهت می دهد. برای جمع بندی حفظ شیمی ، می توانید کنکور سوالات  چند سال گذشته را حل کنید ، نکاتی را که هنگام مطالعه نوشتید و مباحثی را که نمی توانید در پاسخ نامه پاسخ دهید ، مرور کنید. برای تست بخوانید. سعی کنید در دوره جمع بندی از یادگیری مطالب جدید خودداری کرده و مطالبی را که تاکنون خوانده اید دوباره تمرین کنید.

در ادامه می توانید محصولات شیمی حرف آخر را با تخفیف ویژه تهیه کنید.

  • صدرا مهربان
  • ۰
  • ۰

سلام ، من بی نظیر عزیزی هستم ، دانشجوی دامپزشکی و کارشناس دانشگاهی در مجموعه حرف آخر ، امروز می خواهم در مورد صفر تا صد معرفی رشته دامپزشکی صحبت کنم. اگر به اندازه من به مسائل حیوانی یا پزشکی مانند دیدن خون ، کالبد شکافی و جراحی علاقه دارید ، به جای مطالعه درس T را انتخاب کنید.

 

در این مقاله به بررسی کامل رشته دامپزشکی پرداخته و در اختیار شما دوستان عزیز قرار دادم. به من بپیوندید ، من یک مقدمه جامع درباره فراز و نشیب داروهای دامپزشکی به شما می دهم و پاسخ س questionsالات مربوطه را خواهید گرفت. 5 دقیقه وقت گرانبها را صرف مطالعه این مقاله کنید تا هر آنچه را که در زمینه دامپزشکی نیاز دارید بیاموزید ، که حتی ممکن است سرنوشت شما را تغییر دهد و دیدگاه شما را نسبت به رشته دامپزشکی تغییر دهد. همچنین می توانید معرفی سایر رشته های دانشگاهی را در وب سایت حرف اخر بخوانید.

 

صفر تا صد دوره دامپزشکی برای دامپزشک

ماموریت دامپزشک مبارزه با بیش از 400 بیماری مشترک بین انسان و حیوان است. این بیماری ها مستقیماً به انسان منتقل می شوند (تماس فردی با دام آلوده) یا به طور غیرمستقیم (با استفاده از فرآورده های دامی) و به این ترتیب جان انسان به خطر می افتد.

 

 ما یک مقایسه دقیق بین دامپزشکان و پزشکان انجام دادیم. وظیفه اصلی پزشک شناسایی بیماری براساس بیانیه بیمار و علائم و نشانه های آن است. کارهای انجام شده توسط پزشکان بسیار آسانتر از دامپزشکان است ، زیرا هنگام معالجه بیماران ، آنها می توانند بگویند که زبان آنها به کدام قسمت از بدن آسیب می رساند ، اما دامپزشکان فقط با بازرسی و تکیه بر دانش و مهارت می توانند این کار را انجام دهند. تشخیص بیماری های حیوانات.

 

معجزه این رشته دامپزشکی این است که در صورت امکان دامپزشکان می توانند حیوانات را از انسان به انسان مانند استخوان ، قرنیه و ... پیوند دهند و از حیوانات برای درمان بسیاری از بیماری های انسان استفاده کنند.

 

دامپزشکی رشته مطالعه فیزیولوژی و آناتومی گونه های مختلف جانوری است. دامپزشکی منطقه ای است که نمی توان امنیت غذایی در آن برقرار کرد این یکی از مهمترین وظایف دامپزشکان در جامعه است.

 

دامپزشکی همچنین منطقه ای است که به رونق اقتصادی کشور کمک می کند. دامپزشک مسئول مراقبت ، پیشگیری ، بازرسی و درمان تقریباً 60 بیماری حیوانی است. رشته دامپزشکی نیز موجب پیشرفت در پزشکی شده است به عنوان مثال جراحی لاپاراسکوپی ابتدا توسط دامپزشکان بر روی حیوانات انجام شد و بعداً این روش جراحی برای انسانها مدل سازی شد.

 

دامپزشکان دید وسیع تری نسبت به حیوانات دارند از طرف دیگر ، برخورد با دام محدودیت در برخورد با مردم را ندارد. با وجود احتمال بیماری ، بسیاری از حیوانات را می توان شکار کرد. طبق اعلام سازمان بهداشت جهانی ، هدف نهایی دامپزشکی معالجه حیوانات نیست ، بلکه تأمین سلامتی و غذا برای انسان است.

 

جالب اینجاست که بیش از 90٪ بیماری های انسان شبیه حیوانات است ، بنابراین پزشکان برای درمان بیماری های انسانی از دامپزشکان پیروی می کنند. دامپزشکان بر شاخه های مختلف علوم زندگی تسلط دارند. در کشورهای پیشرفته ، وضعیت دامپزشکان بالاتر از پزشکان است. امید است با بهبود درک مردم از جامعه و نقش های رنگارنگ آنها ، وضعیت واقعی دامپزشکان در جامعه توضیح داده شود.

 

دامپزشکی کدام رشته است؟

دامپزشکی یکی از شاخه های گروه علوم تجربی است ، که پس از رشته های محبوب پزشکی ، دندانپزشکی و داروسازی ، دوم است و همچنین دامپزشکی یکی از محبوب ترین رشته های علوم تجربی است.

 

آیا شما مجاز به تحصیل در رشته دامپزشکی هستید؟

این رشته برای افرادی که عمدتا به حیوانات علاقه مند هستند و علاقه مند به کار با حیوانات و کار در محیط هایی مانند مزارع ، کشتارگاه های طیور و دامداری ها هستند مناسب است. در روند درمان دام از ابتدا تا انتها ، دامپزشکان به مهارت ها و ابزارهای موفق نیاز دارند. در هنگام انتخاب این رشته باید عوامل مهمی در نظر گرفته شود.

در ادامه می توانید مقاله رتبه لازم برای قبولی دامپزشکی دانشگاه سراسری و آزاد را هم مطالعه کنید.

 

ضریب دوره مورد نیاز برای دامپزشکی

این رشته از گروه اول علوم تجربی است و همه شاخه های مربوط به علوم زندگی در دامپزشکی مهم هستند. دروس مانند زیست شناسی ، شیمی ، آمار و نظریه احتمالات در این زمینه بسیار مهم است. بنابراین ، ضرایب یک دوره خاص به شرح زیر است:

 

زمین شناسی (صفر)

 زیست شناسی (4)

 شیمی (3)

 فیزیک (2)

  ریاضیات (2)

دوره های فوق خاص هستند ، تمام ضرایب در 3 ضرب می شوند.

ضرایب دروس عادی یکسان است ، در حالی که اختلاف ضرایب دروس خاص متفاوت است.

 

تعداد دوره ها و واحدهای دامپزشکی

تعداد کل واحدها: 224 واحد

دوره عمومی: 20 واحد

دوره های پایه: 24 واحد

دوره های اصلی: 89 واحد (2 واحد اختیاری)

دوره های حرفه ای: 49 واحد (3 واحد اختیاری)

دوره بالینی دامپزشکی: 10 اعتبار (4 اعتبار اختیاری است)

کارآموزی در روستا: 6 واحد

کارآموزی: 20 اعتبار

پایان نامه و گزارش تحقیق: 6 واحد

حداقل تعداد درس مورد نیاز برای فارغ التحصیلان دامپزشکی 220 نفر است.

 

مدرک کاردانی در دامپزشکی

رشته دامپزشکی یک مدرک کاردانی است که به درجه بالایی نیاز ندارد شما می توانید مدرک را به راحتی قبول کرده و در مدت 2 سال تکمیل کنید. دانشجویان دارای مدرک کاردانی در علوم دامپزشکی می توانند با شرکت در امتحانات ورودی یا عملکرد علمی به عنوان تکنسین دامپزشکی ، دستیار دامپزشکی و علوم آزمایشگاهی دامپزشکی ، مدرک کارشناسی را در رشته دامپزشکی کسب کنند.

 

لیسانس دامپزشکی

پس از قبولی در کنکور سراسری و کسب نمرات کافی می توانید وارد دوره لیسانس دامپزشکی شوید. اگر می خواهید مدرک کاردانی در رشته دامپزشکی بدست آورید ، این دوره 2 سال به طول می انجامد ؛ اگر دارای مدرک کاردانی در دوره کارشناسی هستید ، این دوره 4 سال طول می کشد. از سال چهارم آموزش دامپزشکی ، دانشجویان وارد مرحله تمرین و کارآموزی می شوند.

 

دوره های پایه در علوم دامپزشکی: فیزیک پزشکی ، بیوشیمی ، ژنتیک حیوانات ، آمار حیاتی ، جانورشناسی و فیزیولوژی

دوره های اصلی: تغذیه عمومی ، اصول اپیدمیولوژی ، اصول بازرسی حیوانات ، باکتری شناسی عمومی ، آناتومی مقایسه ای ، ایمونولوژی و سرولوژی و ...

دوره های حرفه ای: بیماری های تولید مثل دام ، مامایی دامپزشکی ، جراحی عمومی دام های کوچک و بزرگ ، اصلاح دام ، رادیولوژی دامپزشکی ، مسمومیت دام و ...

دوره های بالینی: عملیات کلینیک مامایی ، عملیات کلینیک دام کوچک و بزرگ ، عملیات کلینیک مرغداری ، کارآموزی

کارشناس ارشد دامپزشکی

ارائه مدرک کارشناسی ارشد در دامپزشکی در زمینه های بافت شناسی دامپزشکی ، ایمونولوژی دامپزشکی ، باکتری شناسی دامپزشکی ، فیزیولوژی دامپزشکی ، قارچ شناسی دامپزشکی و غیره از نظر کارشناسی ارشد باکتری شناسی دامپزشکی ، مطالعات زیر انجام شده است:

 

باکتری شناسی عمومی ، ایمونولوژی اساسی ، روش های مراقبت از حیوانات آزمایشگاهی ، قارچ شناسی و ویروس شناسی دامپزشکی و باکتری شناسی شناسایی مولکولی

 

بافت شناسی دامپزشکی یکی از رشته های کارشناسی ارشد دامپزشکی است که دوره های آن شامل: بافت شناسی عمومی ، هیستوشیمی ، کشت سلولی ، بافت شناسی ، جنین شناسی ، جامعه تحقیقاتی ، بافت شناسی آب و ...

  • صدرا مهربان